Pokladní systémy v GASTRO&HOTEL profi revue

| #

V oblíbeném Gastro magazínu pro profesionály se objevil článek o pokladních systémech.

GASTRO & HOTEL profi revue

Správný pokladní systém je klíčem k úspěchu. Usnadňuje i rozvoz jídla

Pokladní systémy jsou v dnešní době stále sofistikovanější. Nabízí celou řadu nových funkcí, které se zároveň pravidelně rozšiřují a aktualizují. Řada podniků proto díky tomu dokáže dobře reagovat i na nové trendy. Mezi ty se hlavně řadí rozvoz jídla, k jehož boomu poprvé došlo během pandemie nemoci covid-19.

Rozvoz jídla je ale i v roce 2023 obrovským trhákem a odborníci nepředpokládají, že by to mělo být v příštích letech jinak. Řada provozovatelů gastronomických podniků ale na tento trend nedokáže z hlediska užívaných technologií dobře reagovat. Majitelé hospod a restaurací na jedné straně využívají vlastní systémy a objednávky v takové situaci přijímají přes e-shop, který k tomu ale není určen.

Provozovatelé se tak ochuzují o potřebné funkce a často se musí uchýlit i k telefonování, které celý provoz zdržuje. Kvůli tomuto přístupu je ale rovněž problematické, že zákazníci se nedostatečně seznámí s veškerými detaily objednávky, což je v dnešní době už poměrně standardní.

Možností jsou ale takzvané pokladní rozvážkové systémy, které komunikují i s mobilním telefonem. V něm se následně zobrazuje, jaký zákazník zrovna volá a k dispozici jsou i nejrůznější statistiky.

„Výhodou tohoto systému je také možnost nastavení ceny pro happy hours. Řada provozovatelů se uchyluje i ke stanovení noční přirážky,“ říká Petr Havelka, který stojí v čele představenstva společnosti AWIS Holding, jednoho z dominantních výrobců moderních pokladních systémů pro restaurace a obchody.

Petr Havelka k systému dodává, že výhodou je i to, že se u něj neplatí žádné pravidelné poplatky. Stačí tedy uhradit jednu kompletní částku, za kterou je následně k dispozici i servis.

Celý časopis si můžete přečíst zde: GASTRO & HOTEL profi revue

Mohlo by vás zajímat

pop art gallery Rataj Factory
Instalace, Obchod
Bez pokladního systému se neobjedou ani galerie. Mezi naše klienty se řadí kupříkladu i vynikající pop-artový umělec Josef Rataj, kterého…
číst více
Autovrakoviště Autoland
Instalace, Obchod
Naše pokladní systémy se skvěle hodí i pro vrakoviště. Příkladem je třeba společnost Autoland, která v rámci České republiky nabízí…
číst více
sumup a AWIS
Gastro, Obchod, Obecné
Platebních terminálů je na trhu celá řada. Jako EkoBIT ale dlouhodobě spolupracujeme se společností SumUp, se kterou máme dlouhodobě…
číst více
Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.