Home » O nás

Příběh společnosti AWIS a EkoBIT

Pokladnám a vývoji pokladních systémů se věnujeme už od roku 1992. Prostě nás to baví. Reagujeme na aktuální potřeby a požadavky našich klientů a usnadňujeme jejich podnikání. S týmem odborníků a spolupracovníků dodáváme kompletní pokladní sestavy do provozoven po celých Čechách a do zahraničí, vytváříme software na míru, poskytujeme poradenství, konzultace a servis. Díky tomu máme více jak 4000 spokojených klientů, kterých si vážíme.

Tým
Tým

Baví nás dělat něco, co lidé opravdu ocení. Díky čemu mají větší přehled a mohou se v klidu věnovat tomu, co dělají nejlépe.
Rosteme s vámi a vy s námi.

Naše vize

Tvoříme pokladní systémy, které Vám šetří peníze a čas, který můžete věnovat hostům a rodině.

Naše motto

Děláme pokladny, které pracují pro vás

Víme, že je důležité pomáhat těm, kteří to potřebují, a tak pravidelně přispíváme neziskovým organizacím, věnovali jsme naše pokladny tréninkovým zařízením, kde se zaučují lidé s postižením, Lékořici, která zaměstnává maminky dlouhodobě hospitalizovaných dětí v Thomayerově nemocnici a zdarma půjčujeme pokladní sestavy školám a učilištím.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Děláme pokladny pro lidi. Jak pro nenáročné klienty, tak pro profesionály z oboru. Kdo za vším stojí? Taky jenom lidi. Poznejte blíž vedení společnosti.

 • Filip Žid
 • CEO

Filip v týmu zastává od roku 2010 velice důležitou funkci. Závisí na něm kompletní technický vývoj – obor IT jde neustále kupředu, čemuž je potřeba přizpůsobit naše pokladní řešení i všechno hardwarové vybavení. Filip jde s dobou a někdy je dokonce i o pár kroků napřed, z čehož profitují naši zákazníci.

K tomu se stará o podnikatele, kteří vidí náš pokladní software poprvé v životě, nebo přecházejí ze zastaralé pokladny na novou. Před, během i po instalaci je Filipův technický tým neustále k dispozici, aby vyladil fungování do detailu. Osobně i prostřednictvím vzdálené podpory.

Na fotbale, ani na hokeji Filipa nezahlédnete. Když ale někde zavětříte vůni benzínu, bude se jistě pohybovat někde kolem – miluje motorismus.

 • Petr Havelka
 • Founder

Petr  pokračuje ve vizi: Vytvořit ojedinělý pokladní software řešící skutečné problémy manažerů i obsluhy. Pokladny, jež se nestanou nutným zlem, ale skutečným pomocníkem v podnikání.

K vizi se připojilo obrovské nadšení a chuť vyvinout produkt, který na trhu nemá obdoby. Krůček po krůčku spřádal plány, vymýšlel ojedinělá řešení a budoval tým plný odborníků. Díky tomu směřuje společnost stále kupředu. Důkazem je první pokladna pro Android, iOS a čerstvě jediné pokladní řešení pouze pro ženy.

Petr naplňuje rozvoj firmy a práce v týmu. Díky tomu se daří budovat pokladní systémy, které potřebují minimum vašeho času. I když na firmu myslí dnem i nocí, rád si oddychne u jakékoliv sportovní aktivity.

 • Ing. Petra Havelková
 • Jednatelka

Je skvělé mít propracovaný pokladní software s užitečnými funkcemi a přehledným uživatelských rozhraním. Jak ho dostat mezi lidi? Petra se stará o náš marketing 5 let a ukazujeme všem, že naše pokladny jsou jedním z mála pokladních řešení, které doopravdy pomáhá v podnikání.

Neskutečně ji baví vymýšlet marketingové strategie pro naše komplexní řešení – každý den se objeví nová výzva, s níž se ráda popere. A to při budování dobrého jména značky na sociálních sítích i při přibližování našeho jedinečného pokladního systému lidem.

Petra dává firmě maximum, ale když si potřebuje odpočinout, vydá se na dlouhou cestu s celou svou rodinou.

 • Jiří Havelka
 • Jednatel

Jiřímu leží na bedrech celý obchodní tým více než 4 roky. Mohli bychom ho označit za „gastro profesionála“, protože o tomhle oboru ví víc než všichni ostatní dohromady. Díky své bohaté praxi si moc dobře uvědomuje, že mít skvělý produkt je jedna věc, ale umět ho prodat a dále pracovat se zákazníkem je věc druhá.

Jiří má čuch na skvělé pracanty – pomáhá vybírat obchodníky, kteří z vlastních zkušeností vědí, jaké to je pracovat v obchodě či gastru. Jedině ti porozumí zákazníkům a dokážou jim pomoci s výběrem vhodného řešení na míru. Vznikne dokonalá symbióza přínosná pro všechny strany.

Když Jiří zrovna neposkytuje zákazníkům oporu při vedení jejich byznysu, potkáte ho s rodinou na výletě. A když se potřebuje odreagovat potkáte ho se psím věrňákem Marií v lese. A když už všeho nad hlavu jest, vzít pruty a do lodi vlézt

NAPSALI O NÁS

Články o pokladnách a pokladních systémech AWIS a PEXESO jste si již mohli přečíst v několika médiích a na stránkách známých e-shopů a blogů s technickým zaměřením.

Logo idnes
Logo appliste
Prima žena
Alza
TS Bohemia
H112

Dar a pomoc pro střední školy

Z dlouhodobého hlediska nabízíme několik možností pro spolupráci se vzdělávacími zařízeními. V nedávné době jsme například poskytli kompletní pokladní řešení zahrnující dotykový POS terminál a software AWIS GASTRO pro gastronomii. Pokladní systém je pro odborné učiliště se zaměřením na gastronomii velmi užitečný, protože studenti si mohou vše důkladně vyzkoušet a zjistit, co je v budoucnu v praxi čeká. Mimo náš standardní pokladní systém AWIS je možné školám poskytnou také pokladnu PEXESO nové generace pro tablety, mobily a jiné zařízení s operačním systémem Android. Více se dozvíte v detailu tohoto článku.

Střední odborné učiliště a střední odborná škola SČMSD Znojmo s.r.o. dostala pokladní systém zdarma

Sestava
Logo

V nedávné době jsme dokonce poskytli sponzorský dar v podobě pokladního systému. Jeho ob držitelem se stalo Střední odborné učiliště a střední odborná škola SČMSD Znojmo s.r.o. Této škole jsme poskytli pokladní systém pro použití v rámci výuky zcela zdarma. Díky tomu mají její studenti možnost pracovat se stejným profesionálním softwarem jako 4000 našich klientů. Do budoucna to pro ně kromě zásadní praktické zkušenosti přinese také schopnost se okamžitě přizpůsobit pracovnímu prostředí, kde se stejné, nebo podobné kasy používají.

GALERIE ŠKOLY PŘI INSTALACI:

Videoukázka přednášek střední školy Znojmo

Školy se kterými již spolupracujeme

 • Integrovaná střední škola Moravská Třebová
 • OU a Praktická škola (Praha 8)
 • Střední škola zemědělská a potravinářská (Klatovy)
 • Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu, o.p.s. (Uničov)
 • Středisko praktického vyučování hotelu InterContinental Praha s.r.o.
 • Stredná odborná škola Komenského
 • Stredná odborná škola obchodu a služieb TN
 • Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Znojmo, s.r.o.
 • Střední škola Banská Bystrica
 • Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.
 • Střední škola hotelnictví a gastronomie Hotelu International, s.r.o.
 • Střední škola živnostenská Sokolov
 • Súkromná stredná odborná škola – Gastroškola
 • Súkromná stredná odborná škola – MAGÁN SZAKKÖZÉPISKOLA
 • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 • Základní škola J.A.Komenského

Jak s námi začít spolupracovat?

Zaujala vás tato možnost a chtěli by jste získat sponzorský dar od společnosti EkoBIT? Neváhejte nás a popište nám proč bychom si měli vybrat právě vás.

Co vám můžeme nabídnout my:

 • Zdarma zapůjčení pokladny
 • Zdarma zapůjčení softwaru
 • Přednášky pro studenty
 • Možnost zaměstnaní šikovných studentů
 • Podílení se na vývoji pokladního systému

podporujeme

Proto společnost EkoBIT pravidelně přispívá do organizací na pomoc a vzdělávání dětem, další neziskové organizace, školy.

Logo Care

Care

Jedna z největších pomocných světových organizací. Více než 14.500 lidí pracuje v Africe, Asii, Latinské Americe a východní Evropě na vizi světa bez chudoby. Organizace CARE pomůže ročně více než 55 miliónům lidí na celém světě. Podporovat tuto organizaci znamená umožnit rychlou a účinnou pomoc v případě potřeby, protože pobočky CARE působí přímo na místě v 70 zemích světa a mohou proto bezodkladně jednat.

Logo

Šťastné dny dětství?

Dětství by mělo být šťastnou dobou her s jinými dětmi a oblíbenými hračkami a těšením se na první školní den. Pro zhruba 2,2 miliardy dětí a mládeže však vypadá skutečnost docela jinak: Jsou vydány bez jakékoliv ochrany na pospas krizím a ozbrojeným konfliktům, jsou využívány jako dětští vojáci, stávají se oběťmi sexuálního zneuživání a obchodu s lidmi nebo pracují v nebezpečných podmínkách, aby sobě a své rodině pomohly přežít.

Logo Inex

Sdružení dobrovolných aktivit

Sdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace, která působí od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví a mezikulturního vzdělávání. Zprostředkováváme pro vás dobrovolnické projekty po celém světě. Pro zahraniční zájemce organizujeme podobné pobyty u nás.

Ročně vyšle do světa na krátkodobé či dlouhodobé projekty téměř 800 dobrovolníků a pro 400 zahraničních organizujeme s lokálními partnery dobrovolnické projekty v Česku. Posláním INEX-SDA je skrze dobrovolnické projekty, vzdělávací programy a kampaně podporovat rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a aktivní, zodpovědný přístup k okolnímu světu na místní i globální úrovni. Svou činností vytváříme prostor, v němž mohou zejména (ale nejen) mladí lidé čerpat nové zkušenosti, rozvíjet své schopnosti a dotvářet si vlastní pohled na svět. Společnost AWIS Holding, a.s. přispívá pravidelně každý měsíc peněžitým darem.

Logo Cafe

Chráněné pracoviště

Podpořili jsme projekt ,,Chráněné pracoviště“ neziskové organizace Všude dobře. Cílem projektu Café restaurant Hřiště je vybudovat sociální podnik ve formě restaurace. Dobře fungující restaurace umožní poskytnout až 12 lidem s různou formou postižení vhodná pracovní místa. Klienti pomáhají s obsluhou, přípravou rautů, úklidem apod. Prostřednictvím zaměstnání budou klienti vedeni k samostatnosti v jednání s lidmi a získají praktické zkušenosti z běžného života. Přínosy se očekávají také například ve zlepšení komunikace a schopnosti týmové práce. Potřeba udržení pracovního místa poskytne klientům denní řád a systém. O podporu a dohled nad jejich psychickým a fyzickým stavem se postarají odborní asistenti. Restaurant není tréninkovým zařízením pro nezkušené klienty, ale chce být místem, kde již zaškolení lidé mohou získat trvalé zaměstnání.

Přestože má společnost sociální charakter, plně si uvědomuje, že udržitelnost provozu spočívá v jeho kvalitě. Provoz restaurace tedy zajišťují kvalifikovaní pracovníci pod vedením odborníka s dlouholetou praxí v pohostinství. Společnost AWIS Holding, a.s. přispěla jednorázovou slevou na nákup pokladního systému (hardware i software).

Logo Lékořice

Naše kavárna

Formou sponzorského daru jsme podpořili Projekt ,,Naše kavárna“ Projekt podporovaného zaměstnání – „Naše kavárna“ Pokladní systém AWIS přímo v srdci areálu v Thomayerově nemocnici.

Kavárna nabízí vstřícné podmínky pro opomíjenou skupinu zájemců o zaměstnání z řad rodičů a dalších příbuzných těžce nemocných a dlouhodobě hospitalizovaných pacientů (zejména maminek dětí na JIP Pediatrické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze Krči). Problematikou zaměstnávání této cílové skupiny se doposud nikdo nezabýval. Jedná se o osoby, které se rozhodly intenzivně pečovat o své hospitalizované dítě a to i za cenu ztráty zaměstnání. Naše organizace pracuje s osobami z cílové skupiny již 3 roky a na základě nasbíraných zkušeností jsme se rozhodli pro realizaci tohoto projektu.

Denní nabídka sladkého i slaného pečiva Denní nabídka sladkého i slaného pečiva, moučníků a dalších dobrot bude obměňována, to vše markované pokladním systémem AWIS, darovaného společností AWIS Holding, a.s. Káva je připravována dle nejvyšších standardů kávové kultury. Dodavatelem je společnost Mamacoffee, která vlastní první českou fairtrade pražírnu. Kávu Vám rádi připravíme také s sebou, prodáváme ji i jako balenou.

spolupracujeme

ed

eD‘ system Czech – distributor hardware a software

eD´ system Czech, a.s. patří mezi největší distributory výpočetní techniky v České republice. Společnost stála u zrodu IT distribuce na českém trhu, nyní se spolu se sesterskými společnostmi výrazně uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. V současné době úspěšně expanduje do dalších zemí EU.

Pohoda

Ekonomický systém POHODA

Se společností STORMWARE s.r.o. jsme vytvořili propojení mezi pokladním systémem AWIS a Ekonomickým systémem POHODA. Toto propojení vám zajistí spolehlivý export tržeb, to vše snadno, rychle a spolehlivě.

Systém POHODA je komplexní účetní a ekonomický software pro malé, střední a větší firmy z řad fyzických i právnických osob. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci a vyhoví plátcům i neplátcům DPH. Systém je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a účtující příspěvkové a neziskové organizace.

Editel

EDITEL – automatizovaná elektronická výměna dokumentů

EDITEL nabízí individualizovaná EDI řešení pro chytré řízení zásobovacího řetězce, vhodná pro společnosti různých velikostí a z rozličných odvětví. EDI komunikace je plně automatizovaná elektronická výměna strukturovaných obchodních a jiných dokumentů mezi společnostmi, které využívají eXite®, jednu z největších mezinárodních B2B platforem.

logo ASUS

ASUS – výrobce hardwaru

ASUS je pátý největší výrobce počítačů. V lednu 2015 oznámil, že prodal již 500 milionů základních desek od svého založení. ASUSTeK Computer Incorporated je tchajwanská společnost, produkující základní desky, grafické karty, optické mechaniky, PDA, notebooky, síťové produkty, mobilní telefony a počítačové komponenty. Firma je známá pod značkou Asus.

Flexibee

Moderní ekonomický systém FlexiBee

Propojení pokladního systému AWIS s Flexibee, který je určen pro malé i velké firmy, či drobné podnikatele vedoucí daňovou evidenci. Jedná se o plně lokalizovatelný produkt s podporou vzdáleného přístupu. Funkčností pokrývá podvojné účetnictví, homebanking, skladové hospodářství, evidenci majetku a leasingu, mzdy, pohledávky/závazky a má řadu dalších modulů. Program poskytuje intuitivní uživatelské rozhraní s podporou evropské legislativy. FlexiBee je dostupný pro operační systémy Windows, Linux a Mac OS X.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


  * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.