Konec EET a pokladní systémy

| #

Experiment s nejasným přínosem

Blíží se nám definitivní konec elektronické evidence tržeb, která měla zabránit únikům na daních a měla být bičem na nepoctivé podnikatele. Aktuálně je provoz pouze dobrovolný a posbíraná data nikdo nevyužívá. Pokud se nic nezmění, EET skončí koncem letošního roku úplně. Přínos celého experimentu je nejasný. Nikdo neví, kolik provoz evidence stál stát i podnikatele a stejně tak nikdo neví, kolik peněz EET přineslo do státní kasy. Kdo podvádět chtěl, stejně si nějakou cestu našel a odneslí to jako vždy ti poctiví tím, že jim vzrostly náklady a administrativa.

Spousta nových pokladních systémů

Se zavedením elektronické evidence tržeb vznikla i celá řada nových pokladních systémů a některé z nich měly prakticky jedinou funkci – odesílat účtenky na finanční správu. Pokladny jsme si mohli pořídit od mobilních operátorů, nově vzniklých firem, které v tom viděly příležitost pro byznys a také jako samostatné aplikace do chytrých telefonů a tabletů. S blížícím se koncem EET začalo vše pomalu odumírat. O2 téměř ze dne na den ukončilo provoz O2 eKasa a některým aplikacím určeným k evidenci tržeb skončila podpora a byl ukončen i další vývoj. Opět v tom bylo utopeno obrovské množství prostředků a vzácný čas vývojářů, kteří mohli pracovat na něčem důležitějším a prospěšnějším.

Rozvoj zavedených pokladních systémů

Klasické a zavedené pokladní systémy měly velkou výhodu, protože jim stačilo do svých aplikací „jen“ přidat funkce spojené s EET. Znamenalo to, nastudovat legislativu a vše správně implementovat, aby svým klientům mohly za provoz ručit svým jménem a neuvrhnout je do nepříjemných právních problémů s finanční správou. Díky tomu se vývojářské týmy rozšířily a při zavádění nových funkcí ještě více vyladily původní systémy, které teď například mnohem lépe pracují s tiskárnami účtenek a správou účetnicví.

Proč používat pokladní systém i dál?

Pokladní systémy už zdaleka nejsou jen klasické pokladny na markování tisk účtenek, ale najdete v nich komplexní systém pro správu celé firmy, který vám usnadní provoz a ušetří spoustu času.

Gastro

Pokladny pro gastro

Pokud máte například restauraci, můžete využít pokladní systém AWIS Gastro pro Windows nebo pokladnu PEXESO Gastro pro zařízení se systémem Android. Obě pokladny mají celou řadu užitečných funkcí pro snadnější provozování gastro provozů. Najdete zde například mapu stolů pro snadnější obsluhu, uložení všech důležitých dat, jako jsou receptury a seznamy alergenů, správu všech svých zaměstnanců, dokonale propojenou komunikaci bar – kuchyně – sklad a účetnictví s možností exportu do účetního systému Pohoda.

Obchod

Pokladny pro obchod

Při provozování obchodu zase využijete pokladní systém AWIS Obchod a PEXESO Obchod, které mají všechny důležité funkce pro správu obchodu. V jednom systému budete mít celou správu zboží včetně skladového hospodářství. Můžete zde tisknout štítky, vytvářet i číst čárové kódy, propojit systém s obchodní váhou, spravovat směny zaměstnanců a desítky dalších a dalších věcí, které vám podnikání usnadní. Oba systémy je možné také přímo napojit na váš e-shop.

Služby

Pokladny zdarma pro ostatní

Je vaše podnikání menšího rozsahu a nechce se vám za pokladnu utrácet? I přesto můžete využívat výhod pokladního systému. PEXESO Kalkulačka a pokladní systém EcoPOS si můžete zdarma stáhnout do vašich zařízení se systémy Android a iOS a získat tak plnohodnotný pokladní systém, který vám v podnikání pomůže udržet pořádek a ušetří spoustu času.

Všechny zmíněné pokladní systémy jsou pravidelně aktualizované a při případném návratu elektronické evidence tržeb připravené k okamžitému použití.

Mohlo by vás zajímat

CRM eWay
Obecné
Pociťujete neustálý tlak na zvyšování efektivity procesů a udržování vztahů se zákazníky? Doba je zkrátka taková. Pokud nechcete, aby…
číst více
AWIS Obchod - Bissolo Market Italiano
Instalace, Obchod
Pokud hledáte kvalitní obchod s italskými potravinami, neměli byste opomenout Bissolo Market Italiano. V České republice, konkrétně ve…
číst více
AWIS Gastro - restaurace Zlatá Hvězda
Gastro, Instalace
Už více než deset let jako EkoBIT spolupracujeme také s velmi oblíbenou restaurací Zlatá Hvězda Praha. Skvělé jídlo a pití nabízí…
číst více
Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.