Měna, DPH

Změna privátní a pomocné měny

V aplikaci můžete nastavit primární měnu, kde budou všechny platby, ceny položek, apod. vedeny pod touto měnou. Pokud chcete zvolit jinou měnu, klepněte na tlačítko Více měn, čímž se rozbalí seznam, ze kterého si můžete zvolit měnu, kterou požadujete.

Pomocná měna vám bude sloužit jako pomocník při přepočtu z jedné měny do jiné v režimu platby. Aby byl tento přepočet správný, je nutné zadat aktuální kurz pomocné měny klepnutím na tlačítko Kurz pomocné měny.

Snímek obrazovky z aplikace POS PEXESO s ukázkou změny primární a pomocné měny

 

Volba zaokrouhlování finančních operací

Další podstatnou funkcí je zaokrouhlování finančních operací pro primární a pomocnou měnu. Pro tento účel máte na výběr ze tří možností (matematicky, vždy nahoru, vždy dolů).

 

Zaokrouhlování na desetinné místo

Tato funkce částečně souvisí s funkcí předchozí. Zde si zvolíme, na kolik desetinných míst chceme cenu zaokrouhlovat. Na výběr máme ze tří možností (celá čísla, jedno desetinné místo, dva desetinná místa).

 

Daňová sazba pro režimy Gastro a Obchod

Pod částí DPH se zobrazuje seznam všech daňových sazeb vedených v aplikaci. V případě, že jste plátci DPH, povolte tuto volbu za pomocí „checkboxu“.

Pro odstranění DPH klepněte na tlačítko se symbolem „křížku“.

Pro vytvoření nové daňové sazby klepněte na tlačítko Nová daňová sazba, kde následně uveďte procentuální hodnotu základu DPH. Každá nová sazba je identifikována vlastním jménem respektive identifikačním číslem, které se přiřazuje automaticky od nejnižší možné hodnoty.

Snímek obrazovky z aplikace POS PEXESO s ukázkou přidání daňové sazby

 

Daňová sazba pro režim Kalkulačka

V režimu Kalkulačky není možné vytvářet nové daňové sazby. Přesto byla zachována funkčnost editace již vytvořených sazeb. Pro editaci postačí klepnout na daný řádek, čímž se otevře editační formulář, ve kterém jste schopni upravit název a procentuální hodnotu.

V případě, že chcete na základní obrazovce zobrazovat názvy daňových sazeb místo procentuálních hodnot, je zapotřebí povolit funkci Zobrazovat jméno hladiny.

Snímek obrazovky z aplikace POS PEXESO s daňovích položek

Zároveň je možné v případě potřeby zakázat Plátce DPH, což způsobí, že se na základní obrazovce místo tlačítek sazby objeví pouze jedno tlačítko Další.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.