Z dlouhodobého hlediska nabízíme několik možností pro spolupráci se vzdělávacími zařízeními. V nedávné době jsme například poskytli kompletní pokladní řešení zahrnující dotykový POS terminál a software AWIS GASTRO pro gastronomii. Pokladní systém je pro odborné učiliště se zaměřením na gastronomii velmi užitečný, protože studenti si mohou vše důkladně vyzkoušet a zjistit, co je v budoucnu v praxi čeká. Mimo náš standardní pokladní systém AWIS je možné školám poskytnou také pokladnu PEXESO nové generace pro tablety, mobily a jiné zařízení s operačním systémem Android. Více se dozvíte v detailu tohoto článku.

Hned dva systémy co vám můžeme nabídnout

Pokladna PEXESO

Střední školy a odborná učiliště mohou k tréninku svých studentů v oblasti užívání pokladních systémů využít také základní verzi našeho nejnovějšího programu PEXESO, který je ke stažení zdarma v obchodě Google Play pro jakýkoli tablet či telefon s operačním systémem Android. Díky tomu se mohou začínající servírky a číšníci naučit ovládat nejnovější software tohoto typu, a do budoucnosti se tak připravit na další vývoj. Zásadní výhodou je, že pro jeho používání není třeba pořizovat žádný další hardware, a tak ho mohou využívat všechny školy vyučující v oborech, kde se takovýto program aplikuje.

Pokladna AWIS

Pokladní systémy AWIS GASTRO obsahují software – program pro obsluhu „Kasa“, kterým se provádí účtování na stoly. Dále obsahuje například automatické odečítání surovin ze skladu (či více skladů), databázi zákazníků (jejich útratu, fotografii, počet návštěv…) či rozvážkový systém (propojený na mobilní telefon). Druhá část pokladního systému pro restaurace obsahuje – manažerskou část „Office“ pro statistiky, tržby, fakturace, zrcadla a inventury, normování, tvorbu kalkulací a směsí, nastavení měny, platebních karet a stravenek, denní přehledy a grafy, docházku zaměstnanců a další propracované funkce.

Střední odborné učiliště a střední odborná škola SČMSD Znojmo s.r.o. dostala pokladní systém zdarma

V nedávné době jsme dokonce poskytli sponzorský dar v podobě pokladního systému. Jeho ob držitelem se stalo Střední odborné učiliště a střední odborná škola SČMSD Znojmo s.r.o. Této škole jsme poskytli pokladní systém pro použití v rámci výuky zcela zdarma. Díky tomu mají její studenti možnost pracovat se stejným profesionálním softwarem jako 4000 našich klientů. Do budoucna to pro ně kromě zásadní praktické zkušenosti přinese také schopnost se okamžitě přizpůsobit pracovnímu prostředí, kde se stejné, nebo podobné kasy používají.

Školy se kterými již spolupracujeme

 • Integrovaná střední škola Moravská Třebová
 • OU a Praktická škola (Praha 8)
 • Střední škola zemědělská a potravinářská (Klatovy)
 • Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu, o.p.s. (Uničov)
 • Středisko praktického vyučování hotelu InterContinental Praha s.r.o.
 • Stredná odborná škola Komenského
 • Stredná odborná škola obchodu a služieb TN
 • Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Znojmo, s.r.o.
 • Střední škola Banská Bystrica
 • Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.
 • Střední škola hotelnictví a gastronomie Hotelu International, s.r.o.
 • Střední škola živnostenská Sokolov
 • Súkromná stredná odborná škola – Gastroškola
 • Súkromná stredná odborná škola – MAGÁN SZAKKÖZÉPISKOLA
 • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 • Základní škola J.A.Komenského
 • Základní škola, Praha 4

Fotky ze škol

Ukázka pokladny pro zapůjčení

Fotogalerie školy 2017

Jak s námi začít spolupracovat?

Zaujala vás tato možnost a chtěli by jste získat sponzorský dar od společnosti AWIS Holding, a.s. Neváhejte nás kontaktovat na e-mailovou adresu skola@awis.cz a popište nám proč by jsme si měli vybrat právě vás.

Co vám můžeme nabídnout my:

 • Zdarma zapůjčení pokladny
 • Zdarma zapůjčení softwaru
 • Přednášky pro studenty
 • Možnost zaměstnaní šikovných studentů
 • Podílení se na vývoji pokladního systému

Potřebné dokumenty

Videoukázka přednášek

Středník škola Znojmo 

Střední škola Klatovy

I nám záleží na tom, aby byl svět lepší.

Proto společnost AWIS Holding, a.s. pravidelně přispívá do organizací na pomoc a vzdělávání dětem, další neziskové organizace, školy.

AWIS Holding PODPORUJE

Jedna z největších pomocných světových organizací.  Více než 14.500 lidí pracuje v Africe, Asii, Latinské Americe a východní Evropě na vizi světa bez chudoby. Organizace CARE pomůže ročně více než 55 miliónům lidí na celém světě. Podporovat tuto organizaci znamená umožnit rychlou a účinnou pomoc v případě potřeby, protože pobočky CARE působí přímo na místě v 70 zemích světa a mohou proto bezodkladně jednat.

Šťastné dny dětství?

Dětství by mělo být šťastnou dobou her s jinými dětmi a  oblíbenými hračkami a těšením se na první školní den. Pro zhruba 2, 2 miliardy dětí a mládeže však vypadá skutečnost docela jinak: Jsou vydány bez jakékoliv ochrany na pospas krizím a ozbrojeným konfliktům, jsou využívány jako dětští vojáci, stávají se oběťmi sexuálního zneužívání a obchodu s lidmi nebo pracují v nebezpečných podmínkách, aby sobě a své rodině pomohly přežít.

Sdružení dobrovolných aktivit

Sdružení dobrovolných aktivitSdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace, která  působí od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví a mezikulturního vzdělávání. Zprostředkováváme pro vás dobrovolnické projekty po celém světě.  Pro zahraniční zájemce organizujeme podobné pobyty u nás.

Ročně vyšle do světa na krátkodobé či dlouhodobé projekty téměř 800 dobrovolníků a pro 400 zahraničních organizujeme s lokálními partnery dobrovolnické projekty  v Česku. Posláním INEX-SDA je skrze dobrovolnické projekty, vzdělávací programy a kampaně podporovat rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a aktivní, zodpovědný přístup k okolnímu světu na místní i globální úrovni. Svou činností vytváříme prostor, v němž mohou zejména (ale nejen) mladí lidé čerpat nové zkušenosti, rozvíjet své schopnosti a dotvářet si vlastní pohled na svět. Společnost AWIS Holding, a.s. přispívá pravidelně každý měsíc peněžitým darem.

Chráněné pracoviště

Chráněné pracovištěPodpořili jsme projekt ,,Chráněné pracoviště“ neziskové organizace Všude dobře. Cílem projektu Café restaurant Hřiště je vybudovat sociální podnik ve formě restaurace. Dobře fungující restaurace umožní poskytnout až 12 lidem s různou formou postižení vhodná pracovní místa. Klienti pomáhají s obsluhou, přípravou rautů, úklidem apod. Prostřednictvím zaměstnání budou klienti vedeni k samostatnosti v jednání s lidmi a získají praktické zkušenosti z běžného života. Přínosy se očekávají také například ve zlepšení komunikace a schopnosti týmové práce. Potřeba udržení pracovního místa poskytne klientům denní řád a systém. O podporu a dohled nad jejich psychickým a fyzickým stavem se postarají odborní asistenti. Restaurant není tréninkovým zařízením pro nezkušené klienty, ale chce být místem, kde již zaškolení lidé mohou získat trvalé zaměstnání.

Přestože má společnost sociální charakter, plně si uvědomuje, že udržitelnost provozu spočívá v jeho kvalitě. Provoz restaurace tedy zajišťují kvalifikovaní pracovníci pod vedením odborníka s dlouholetou praxí v pohostinství. Společnost AWIS Holding, a.s. přispěla jednorázovou slevou na nákup pokladního systému (hardware i software).

Naše kavárna

Naše kavárnaFormou sponzorského daru jsme podpořili Projekt ,,Naše kavárna“
Projekt podporovaného zaměstnání – „Naše kavárna“
Pokladní systém AWIS přímo v srdci areálu v Thomayerově nemocnici.

Kavárna nabízí vstřícné podmínky pro opomíjenou skupinu zájemců o zaměstnání z řad rodičů a dalších příbuzných těžce nemocných a dlouhodobě hospitalizovaných pacientů (zejména maminek dětí na JIP Pediatrické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze Krči). Problematikou zaměstnávání této cílové skupiny se doposud nikdo nezabýval. Jedná se o osoby, které se rozhodly intenzivně pečovat o své hospitalizované dítě a to i za cenu ztráty zaměstnání. Naše organizace pracuje s osobami z cílové skupiny již 3 roky a na základě nasbíraných zkušeností jsme se rozhodli pro realizaci tohoto projektu.

Denní nabídka sladkého i slaného pečivaDenní nabídka sladkého i slaného pečiva, moučníků a dalších dobrot bude obměňována, to vše markované pokladním systémem AWIS, darovaného společností AWIS Holding, a.s. Káva je připravována dle nejvyšších standardů kávové kultury. Dodavatelem je společnost Mamacoffee, která vlastní první českou fairtrade pražírnu. Kávu Vám rádi připravíme také s sebou, prodáváme ji i jako balenou.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


  * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.