Vedení kasy v měnách

Nejběžnější způsob vedení pokladny je tuzemská měna v Kč. Vyskytují se místa, kde jsou vedené položky jak na skladě, tak i v Ceníku v cizí měně (EUR, $). V dnešní době se jedná už o běžné měny. Kurs použitých měn se uvádí v nastavení parametrů v manažerské části Nastavení, kde se zadá kurs (střed ČNB) pro přepočet mezi měnami. Uvádí se hlavní a vedlejší měna, ke které se bude vztahovat zadaný kurs pro přepočet obnosu vedlejší měny na hlavní. V podmínkách provozu v dnešní době na území České republiky je jako hlavní měna nastavena tuzemská měna Kč a jako vedlejší bývá uvedena měna EUR.

V případě využívání více měn u jednoho subjektu je nutnost provést přepočet všech položek na skladě a v Ceníku. Musí být uvedené obě ceny.

Předpoklady

  • V části AW Office v nabídce základního nastavení parametrů Nastavení -> Globální nastavení musí být zadaný kurz pro cizí měnu.
  • V položkách skladové evidence se promítnou ceny v tuzemské měně a je možné i uvádět přepočet na cizí měnu. Skladová evidence se bude vést ve většině subjektů v tuzemské měně, proto není třeba provádět přepočet na cizí měnu. Přepočet by se musel provést v tom případě, kdyby daný subjekt provádět účtování pouze v cizí měně.
  • V položkách Ceníku musí být proveden převod hodnoty na cizí měnu a takto se musí zobrazovat i v pokladní části Kasa pro personální obsluhu vystavující účet.
Vedení kasy v měnách v pokladním systému AWIS
Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.