Home » O Pexesu » Vše o EET

Vše o EET

Co je to EET?

Elektronická evidence tržeb, jak už název napovídá je kontrola tržeb z podnikání. Údaje ze všech transakcí se odesílají na Finanční správu. Vláda si od tohoto kroku slibuje více peněz z daní, které bude dále moci použít. Osvobozeny jsou ty podnikatelské subjekty, které fakturují.

Kdy se spouští?

EET neboli elektronická evidence tržeb se bude spouštět v několik vlnách. Ta první startuje už 1.12. 2016 a platí pro podnikatele ve stravovaní a ubytovacích službách. Výjimku dostal stánkový prodej. Ve druhé vlně, která začíná 1. března 2017 se přidá maloobchod a velkoobchod a v roce 2018 řemesla a svobodná a výrobní činnost.

Co potřebuji a jak to funguje?

Abyste se mohli přihlásit k EET potřebujete několik věcí – pokladnu, která umožňuje EET a dá se připojit k internetu, internet a autentizační údaje od Finanční správy. Díky nim bude moci přiřadit transakce z vaší provozovny k vám.

Online pokladna během transakce pošle údaje na Finanční správu a ta by měla během 2 sekund poslat zpět potvrzení s unikátním kódem. Jak to bude vypadat v praxi ale ukáže až čas.

Co dělat v případě výpadku internetu?

Pokladní systém, který zvolíte, by měl být na tuto situaci připraven (naše jsou). V případě výpadku internetu můžete fungovat dále. Budete sice vydávat účtenky bez unikátní kódu, ale to nevadí. Transakce se v systému řadí do fronty, a jakmile je pokladna znovu online, všechna data se automaticky odešlou.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.