IBAN

IBAN je unikátní číslo, které identifikuje konkrétní bankovní účet uvnitř mezinárodního bankovního systému. Toto číslo má standardizovaný formát a skládá se z dvou hlavních částí: kódu země a čísla účtu. IBAN byl poprvé navržen v Evropě v 90. letech a postupně se stal globálním standardem. V dnešní době už není takřka možné si běžný platební styk bez IBAN představit.

Díky standardizovanému formátu a jedinečné identifikaci bankovních účtů pomáhá IBAN minimalizovat chyby a zlepšuje efektivitu platebních systémů. Pokud provádíte mezinárodní platby nebo obchodujete s partnery z jiných zemí, je znalost a používání IBAN zcela nezbytné.

IBAN totiž do platebního styku přináší důležité bezpečnostní prvky, minimalizuje riziko chyb. Velmi citelně usnadňuje zpracování plateb a snižuje i administrativní náklady.

IBAN umožňuje snadnou identifikaci banky a země, ke které bankovní účet patří, což zlepšuje transparentnost finančních transakcí.

Kromě IBAN mohou být při mezinárodních platbách vyžadovány také další informace, jako je SWIFT/BIC kód banky odesílatele a banky příjemce. SWIFT/BIC kódy jsou zkratky identifikující konkrétní banky. Tyto informace se společně používají k směrování peněz do správné banky a na správný účet.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.