Cashflow

Cash flow patří mezi nejvíce užívané termíny v oblasti firemního hospodaření. Není se čemu divit, neboť je pro samotnou společnost extrémně důležitý. Jde totiž o pohyb peněžních prostředků v daném podniku za určité období. Vypočítá se tak, že od sumy peněžních prostředků dojde k odečtení výdajů, které firma realizovala.

Je důležité zmínit, že výkaz cash flow se podle současných teoretických publikací sestavuje ze tří základních částí. Jde o provozní, investiční a finanční činnost. Cash flow je nutné sledovat, neboť jde o součást účetní závěrky.

Pro firmu je potřeba, aby správným způsobem cash flow řídila. Jde totiž o jednu z nejdůležitějších operativních činností v rámci podniku a jeho financí. Cash flow je totiž základním charakteristickým prvkem, který má potenciál vypovídat o finančním zdraví podniku a zároveň jde o důležitý hodnotící aspekt v případě, že se daná společnost uchází o bankovní úvěr.

Existují možnosti, jak firemní cash flow vylepšit. Je možné snížit náklady, navýšit tržby nebo třeba vyjednat provozní úvěr či delší splatnost faktur od dodavatelů. Do úvahy však připadá i takzvaný faktoring, a tedy postoupení pohledávek, anebo vyjednání kratší splatnosti vystavených faktur.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Objednat pokladnu?

Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět.


    * Všechny položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání kontaktního formuláře.